Payeshyar

تبعات پنهان افزایش فروش مواد غذایی

 

افزایش فروش مواد غذایی در دنیا از اخبار مهم ریتیل در ایام کرونا است. اما این مورد باعث چه تغییرات جانبی در رفتار و عادات مشتریان خواهد شد؟ در تحقیقی که در ۱۶ کشور و بین ۱۶ هزار نفر در ماه جاری انجام شده است؛ نتایج جالبی حاصل شده است که با هم آنها را مرور می کنیم:

  • دستورالعمل های تهیه غذای ارائه شده توسط شرکت ها و افراد در شبکه های اجتماعی باعث افزایش میل و رغبت به مواد خوراکی در مصرف کنندگان شده است.
  • پرخوری سومین عامل بزرگی است که مصرف کنندگان در جریان کرونا نگران آن هستند.
  • زنان بیش از مردان به پرخوری در ایام کرونا تمایل دارند.
  • ترکیبی از مکانیزم‌های مقابله جنسیتی، کلیشه‌های اجتماعی و اختلال در زندگی روزمره همراه با بار اضافی ناشی از کرونا ممکن است به این امر کمک کند که چرا زنان احساس می‌کنند بیش از آنچه باید و یا می خواهند غذا می خورند. ​
  • خوردن هیجانی، اندازه وعده‌های غذایی کلیشه‌ ای را از بین برده است و این مورد در زنان بیش از مردان است چون زنان حجم بیشتری از اضطراب را تجربه می کنند.
  • علاقه به خوردن غذا در حال مشاهده نت فیلیکس و یا فیلم در جریان قرنطینه به پرخوری دامن زده است.
  • روانشناسان می گویند عادات جدید احتمالا هنوز عمیقا تثبیت نشده اند و بنابراین تغییر آن‌ها نسبتا آسان است.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس، ساختمان پردیس 1، طبقه اول، واحد 6
تلفن: 02140443660    
Info@payeshyar.com